Güvenli yaşam alanları yaratıyoruz. Bir konut satın almak ya da kiralanmak istendiğinde, İstanbul'daki deprem gerçeğini dikkate almak artık bir zorunluluk.

Belediyenin önerdiği yapı denetim şirketleriyle çalışarak mevcut deprem yönetmeliğine uygun binalar inşa ediyoruz.

Binanın zemin etüt raporu ve statik projesini de müşterilerimizle paylaşarak herhangi bir soru işareti kalmamasını sağlıyoruz.

Dayanıklılık konusunda tereddütleri olan müşterilerimiz olursa, bir üniversiteden getirdikleri uzmanlarla tüm projemizi, raporlarımızı paylaşarak, incelemelerinde işbirliği yapıyoruz.

Hatta beton numunesi aldırarak inceleme için gerekli kurumlara da iletebilmelerini de sağlıyoruz. Kaliteden ödün vermeden, güvenli yaşam alanları yarattığımız için de, daha bina yapımına başlamadan daireleri satabiliyoruz. Müşterilerimize ilk ve en önemli tavsiyemiz; binanın deprem yönetmeliğine uygun yapılıp yapılmadığını mutlaka araştırmanız ve kararınızı ona göre vermenizdir.

Yaşadığımız 1999 depreminde binaların nasıl zarar gördüğünü incelediğimizde, bütün binaların ne yazik ki güçlendirilerek sağlamlaştırılması söz konusu değil. En güvenlisi binaların yıkılıp yerlerine depreme dayanaklı sıfır binaların yapılmasıdır.

Content Image

Content Image